Nytt avtal med Intersport

29 augusti 2022 11:40
Marknad

IF Troja-Ljungby har skrivit ett nytt avtal med Intersport i Ljungby. Det nya avtalet är skrivet på två + två år och gör Intersport till Guldpartner.


Avtalet innebär även att man fortsätter att vara föreningens huvudleverantör av profilkläder, tryck, hockeyrelaterade produkter samt supporterartiklar till Fans Shop.

Tommy Aronsson:

-IF Troja-Ljungby är ett starkt varumärke för Ljungby och en av våra stora lokala föreningar. Vi på Intersport Ljungby är stolta att bidra till hela bredden med knattar, ungdomar, dam/flick- samt herrlagets resa tillbaka till HockeyAllsvenskan.

Om Intersport Ljungby

Intersport Ljungby ligger på Ljungby Stop med över 1200 kvm butik med sport, träning, skor, uteliv och fritidskläder. Vår Klubb & företags avdelning bedriver eget tryckeri, produktion av reklamartiklar där vi samarbetar med många av Ljungbys föreningar och företag. Intersport är världens största sportkedja med 5500 butiker och i Sverige har Intersport ca 150 butiker vilket ger oss stor bredd i butiken.

Som medlem/aktiv i föreningen kan du beställa dina kläder här! https://team.intersport.se/troja-ljungby